Inici  |  Qui som  |  Mapa web  |  Publicidad
  
usuari - - Accés d\'usuaris
dimarts - 20.febrer.2018

Publicidad
Complements i suplements
Complements dietetics Complements dietetics
Teixit conjuntiu i articulacions Teixit conjuntiu i articulacions
Immunologia Factor de Transferencia Immunologia Factor de Transferencia
Alimentació Sana
Pasta Pasta
Grans Cereals Sémolas Farines Llegums Llavors Grans Cereals Sèmolas Farines Llegums Llavors
Proteinas Vegetals Proteïnes Vegetals
Conserves de Verdures Llegums i Germinats Conserves de Verdures Llegums i Germinats
Salses Maioneses Pates Cremes i Purés Vegetals Salses Maioneses Pates Cremes i Purés Vegetals
Omega 3 Natural, Bonítol Tonyina Verat, Conserves del Mar Omega 3 Natural, Bonítol Tonyina Verat, Conserves del Mar
Melmelades Compotes Xarops Mousse de Fruites Melmelades Compotes Xarops Mousse de Fruites
Fleca Pa i Galetes Fleca Pa i Galetes
Mueslis Cornflakes Flocs Mueslis Cornflakes Flocs
Barretes energètiques Coques i Snacks Barretes energètiques Coques i Snacks
Fruits secs Fruits secs
Alimentació Sana Especialitats
Olis i Vinagres Olis i Vinagres
Condiments Espècies i Herbes Condiments Espècies i Herbes
Endolcidors Endolcidors
Sense Gluten Celíacs Sense Gluten Celíacs
Menjar Tradicional Japonès Menjar Tradicional Japonès
Te Infusions Cafè Te Infusions Cafè
Begudes Naturals
Sucs i Begudes Vegetals Sucs i Begudes Vegetals
Aigua i Refrescs Naturals Aigua i Refrescs Naturals
Celler Cervesa Vi Cava Celler Cervesa Vi Cava
Accessoris per el Corredor
Calçat esportiu Calçat esportiu
LURBEL Mitjons RegeneratiusLURBEL Mitjons Regeneratius
LURBEL Mitjons Regeneratius
Cosmetica higiene neteja
Cremes de massatge i de tractament Cremes de massatge i de tractament
Sabons xampus suavitzants corporals Sabons xampus suavitzants corporals
Cosmetica per a la cara Cosmetica i Bellesa
Higiene Dental i Bucal Higiene Dental i Bucal
Higiene Intima Higiene Femenina Higiene Intima Higiene Femenina
MADFORM Cremes de competicióMADFORM Cremes de competició
MADFORM Cremes de competició
Ofertes

Fitline - Suplementos alimenticios

Copa de Europa de Marxa a Olhao - Portugal

enviar a un amic

Copa d'Europa de Marxa a Olhao Portugal

Denis Nizhegorodov domina la Copa d'Europa de marxa

El plusmarquista mundial de 50 km marxa, l'atleta rus Denis Nizhegorodov, va ser el gran dominador aquest passat cap de setmana de la 9 ª Copa d'Europa de marxa, celebrada a la ciutat portuguesa de Olhao.

El rus va dominar la cursa de principi a fi, amb una gran superioritat, en els primers prolegòmens de la prova ja portava un avantatge de més de dos minuts en el pas del quilòmetre 10. Finalment es va imposar en la prova amb un temps de 3h:45'57" amb més de tres minuts de diferència sobre el seu immediat perseguidor, el també rus Igor Erokhin 3h:49'05". En tercera posició arribava a meta l'italià Marco de Luca amb un registre de 3h:50 ':13".

Espanya, doble medalla de plata a 20km marxa (homes i dones)

En quant a l'actuació de l'equip espanyol, ha aconseguit dues medalles de plata per equips en les proves de 20 km, tant en homes com en dones. Pel que fa a les actuacions individuals, les més destacades van venir de la mà de Maria Vasco i María José Poves que es van classificar en quarta i vuitena posició en 20km, Benjamín Sánchez i Miguel Ángel López  que van ser quart i setè en els 20 km, els júniors Álvaro Martín i Luis Alberto Amezcua  que van ser sisè i setè en 10km, i Paula Martínez  que va obtenir la novena posició en 10 km.

RESULTATS

50 KMS MARXA SENIOR MASCULÍ

1 33 NIZHEGORODOV Denis RUS 1980 03:45:58 SB
2 36 EROKHIN Igor RUS 1985 03:49:05 +00:03:07 SB
3 19 DE LUCA Marco ITA 1981 03:50:13 +00:04:15 SB >
4 14 LINKE Christopher GER 1988 03:52:56 +00:06:58 PB
5 27 BRZOZOWSKI Artur POL 1985 03:53:51 +00:07:53 SB > >
6 21 NKOULOUKIDI Jean-Jacques ITA 1982 03:54:19 +00:08:21 SB >
7 26 AUGUSTIN RAFAL POL 1984 03:54:38 +00:08:40
8 28 STASIEWICZ MICHAL POL 1988 04:02:51 +00:16:53 SB
9 46 KAZANIN Oleksiy UKR 1982 04:03:19 +00:17:21 SB
10 20 DESSI Lorenzo ITA 1989 04:04:00 +00:18:02 PB
11 18 CAPORASO Teodorico ITA 1987 04:04:12 +00:18:14 PB
12 35 STRELKOV Denis RUS 1990 04:04:36 +00:18:38
13 6 CORCHETE Luís Manuel ESP 1984 04:05:25 +00:19:27 PB ~
14 7 PRIETO Miguel Angel ESP 1964 04:06:45 +00:20:47 >
15 5 COLLADOS Ferrán ESP 1985 04:06:57 +00:20:59 SB
16 37 FILIPOVIC Predrag SRB 1978 04:07:54 +00:21:56 SB
17 12 LE COZ Xavier FRA 1979 04:08:04 +00:22:06
18 48 LOSYEV Ivan UKR 1986 04:10:02 +00:24:04 PB
19 29 CARDOSO Augusto POR 1970 04:10:03 +00:24:05 SB
20 44 IBÁÑEZ Ato SWE 1985 04:10:54 +00:24:56
21 2 KRAUCHUK Dzianis BLR 1987 04:13:31 +00:27:33 SB
22 8 VILLANUEVA Claudio ESP 1988 04:14:27 +00:28:29
23 42 MAJDÁN Dušan SVK 1987 04:15:10 +00:29:12
24 45 BUDZA Serhiy UKR 1984 04:16:26 +00:30:28 SB
25 13 KING Dominic GBR 1983 04:18:56 +00:32:58 > >
26 30 COSTA Jorge POR 1961 04:25:04 +00:39:06
27 15 RÁCZ Sándor HUN 1986 04:28:09 +00:42:11 PB >
28 16 TUBAK Róbert HUN 1979 04:33:47 +00:47:49 > >
29 9 LUIK Margus EST 1980 04:34:11 +00:48:13 SB > >
--- 24 STRAUTINŠ Janis LAT 1989 DQ. 230.6a
--- 38 FILIPOVIC Nenad SRB 1978 DQ. 230.6a
--- 43 GUSTAFSSON Andreas SWE 1981 DQ. 230.6a

50 KMS CLASSIFICACIO EQUIPS

1 RUSSIA 1 + 2 + 12 15
2 ITALY 3 + 6 + 10 19
3 POLAND 5 + 7 + 8 20
4 SPAIN 13 + 14 + 15 42
5 UKRAINE 9 + 18 + 24 51

20 KMS MARXA SENIOR MASCULI

1 443 EMELYANOV Stanislav RUS 1990 01:23:27
2 445 TÓTH Matej SVK 1983 01:23:53 +00:00:26
3 433 JELONEK Jakub POL 1985 01:23:59 +00:00:32
4 406 SÁNCHEZ Benjamín ESP 1985 01:24:12 +00:00:45 SB
5 429 RUBINO Giorgio ITA 1986 01:24:14 +00:00:47 SB
6 440 KANAYKIN Vladimir RUS 1985 01:24:20 +00:00:53
7 405 LÓPEZ Miguel Ángel ESP 1988 01:24:37 +00:01:10 SB
8 441 KRIVOV Andrey RUS 1985 01:25:14 +00:01:47
9 414 BOYEZ Antonin FRA 1984 01:25:21 +00:01:54 SB
10 426 HEFFERNAN Robert IRL 1978 01:25:34 +00:02:07 ~
11 415 CAMPION Kevin FRA 1988 01:25:50 +00:02:23 ~ ~
12 427 GIUPPONI Matteo ITA 1988 01:26:30 +00:03:03
13 442 MOROZOV Sergey RUS 1988 01:26:44 +00:03:17
14 430 TONTODONATI Federico ITA 1989 01:26:59 +00:03:32
15 450 KOVALENKO Nazar UKR 1989 01:27:03 +00:03:36
16 437 ISIDRO Pedro POR 1985 01:27:39 +00:04:12 SB
17 444 KUCMIN ANTON SVK 1984 01:28:14 +00:04:47
18 435 SUDOL GRZEGORZ POL 1978 01:28:49 +00:05:22 > >
19 403 ARCILLA Francisco ESP 1984 01:28:59 +00:05:32
20 432 ZIUKAS Marius LTU 1985 01:29:16 +00:05:49 >
21 413 BOULAY Emmanuel FRA 1970 01:29:45 +00:06:18
22 434 SIKORA RAFAL POL 1987 01:29:52 +00:06:25
23 412 PARTANEN Veli-Matti FIN 1991 01:29:54 +00:06:27 SB > >
24 436 WOLSKI Dawid POL 1989 01:30:33 +00:07:06 >
25 420 WRIGHT Alex GBR 1990 01:30:36 +00:07:09 ~
26 404 DIAZ José Ignacio ESP 1979 01:31:05 +00:07:38
27 416 MOULINET Bertrand FRA 1987 01:31:26 +00:07:59
28 452 VENHLOVSKYY Oleksandr UKR 1985 01:31:30 +00:08:03 >
29 424 BOYCE Brendan IRL 1986 01:32:17 +00:08:50
30 411 KUKKONEN Heikki FIN 1987 01:32:29 +00:09:02 SB
31 417 BOSWORTH Tom GBR 1990 01:32:48 +00:09:21 SB
32 449 DMYTRENKO Ruslan UKR 1986 01:32:55 +00:09:28
33 425 DOYLE Michael IRL 1987 01:34:24 +00:10:57
34 448 GELECEK Kemal TUR 1990 01:36:35 +00:13:08 SB
35 401 KETNER Karel CZE 1990 01:40:18 +00:16:51
36 407 LELUMEES Lauri EST 1978 01:42:57 +00:19:30 SB >
--- 409 KIISKI Eemeli FIN 1991 DQ. 230.6a
--- 418 KING Dan GBR 1983 DQ. 230.6a
--- 431 SUSKEVICIUS Tadas LTU 1985 DQ. 230.6a

20 KMS MARXA SENIOR MASCULI EQUIPS

1 RUSSIA 1 + 6 + 8 15
2 SPAIN 4 + 7 + 19 30
3 ITALY 5 + 12 + 14 31
4 FRANCE 9 + 11 + 21 41
5 POLAND 3 + 18 + 22 43
6 IRELAND 10 + 29 + 33 72
7 UKRAINE 15 + 28 + 32 75

20 KMS MARXA SENIOR FEMENI

1 348 SOKOLOVA Vera RUS 1987 01:30:02
2 345 KIRDYAPKINA Anisya RUS 1989 01:30:41 +00:00:39
3 326 RIGAUDO Elisa ITA 1980 01:30:55 +00:00:53 SB
4 311 VASCO María ESP 1975 01:31:41 +00:01:39 SB >
5 357 YAKOVENKO Olha UKR 1987 01:32:08 +00:02:06 PB ~ ~
6 317 SEEGER Melanie GER 1977 01:32:14 +00:02:12 >
7 354 BOROVSKA Nadiya UKR 1981 01:32:30 +00:02:28 PB ~
8 309 POVES María José ESP 1978 01:32:36 +00:02:34
9 339 FEITOR Susana POR 1975 01:32:43 +00:02:41
10 310 TAKÁCS Julia ESP 1989 01:33:09 +00:03:07
11 347 LUKYANOVA Anna RUS 1991 01:33:27 +00:03:25 ~ ~
12 315 JACKSON Jo GBR 1985 01:33:53 +00:03:51 SB
13 340 HENRIQUES Inês POR 1980 01:34:11 +00:04:09 >
14 306 SCHINDLEROVÁ Zuzana CZE 1987 01:34:15 +00:04:13
15 338 CABECINHA Ana POR 1984 01:34:31 +00:04:29
16 333 VIRBALYTE-DIMSIENE Brigita LTU 1985 01:34:35 +00:04:33
17 304 YATSEVICH Nastassia BLR 1985 01:35:21 +00:05:19
18 350 POLLI Marie SUI 1980 01:35:37 +00:05:35 SB
19 323 FERRARO Federica ITA 1988 01:35:48 +00:05:46
20 356 SHUMKINA Yelena UKR 1988 01:36:20 +00:06:18
21 322 REYNOLDS Laura IRL 1989 01:36:31 +00:06:29 >
22 346 KOROTKOVA Tatyana RUS 1982 01:36:43 +00:06:41
23 330 AIDIETYTE Neringa LTU 1983 01:36:55 +00:06:53 >
24 342 GROZA Ana Maria ROU 1976 01:37:18 +00:07:16
25 336 KWOKA Katarzyna POL 1985 01:37:23 +00:07:21 SB >
26 305 PELANTOVÁ Lucie CZE 1986 01:37:37 +00:07:35
27 313 KAASALAINEN Karoliina FIN 1988 01:38:21 +00:08:19 SB > ~
28 324 GIORGI Eleonora ITA 1989 01:38:29 +00:08:27
29 314 MENUET Emilie FRA 1991 01:38:33 +00:08:31 PB
30 325 PALMISANO Antonella ITA 1991 01:39:00 +00:08:58
31 335 DYGACZ Agnieszka POL 1985 01:39:16 +00:09:14
32 337 SZWARNÓG Agnieszka POL 1986 01:39:45 +00:09:43
33 302 DRABENIA Hanna BLR 1987 01:39:53 +00:09:51
34 349 POLLI Laura SUI 1983 01:40:01 +00:09:59
35 352 OLSSON Mari SWE 1986 01:40:20 +00:10:18
36 328 KAZEMAKA ANITA LAT 1990 01:40:57 +00:10:55
37 318 FÜSTI Edina HUN 1982 01:41:00 +00:10:58 SB
38 312 HALKIVAHA Anne FIN 1986 01:41:01 +00:10:59 SB
39 355 SHEVCHUK Olena UKR 1986 01:42:07 +00:12:05
40 334 BUZIAK Paulina POL 1986 01:42:19 +00:12:17 >
41 351 CZAKOVÁ Mária SVK 1988 01:44:22 +00:14:20
42 320 MADARÁSZ Viktória HUN 1985 01:45:02 +00:15:00
43 319 GERENDÁSI Eszter HUN 1985 01:47:27 +00:17:25 SB >
44 316 KEHLER Lisa GBR 1967 01:47:58 +00:17:56 SB > ~
45 327 CUHNOVA ANITA LAT 1985 01:55:39 +00:25:37 PB
46 307 SKRASKOVA Karolina CZE 1987 02:02:19 +00:32:17
--- 329 PASTARE Agnese LAT 1988 DQ. 230.6a
--- 344 STEF Claudia ROU 1978 DQ. 230.6a
--- 308 LUACES Lorena ESP 1984 DQ. 230.6a
--- 321 LOUGHNANE Olive IRL 1976 DQ. 230.6a

20 KMS MARXA FEMENI EQUIPS

1 RUSSIA 1 + 2 + 11 14
2 SPAIN 4 + 8 + 10 22
3 UKRAINE 5 + 7 + 20 32
4 PORTUGAL 9 + 13 + 15 37
5 ITALY 3 + 19 + 28 50
6 CZECH REPUBLIC 14 + 26 + 46 86
7 POLAND 25 + 31 + 32 88
8 HUNGARY 37 + 42 + 43 122

10 KMS MARXA JUNIOR MASCULI

1 134 LYASHCHENKO Ihor UKR 1993 00:41:26 SB
2 110 POHLE Hagen GER 1992 00:41:36 +00:00:10 SB >
3 126 CHEPAREV Dementiy RUS 1992 00:41:58 +00:00:32 SB ~
4 136 VERBYTSKYI Oleksandr UKR 1992 00:42:09 +00:00:43 SB
5 127 PARSHIN Pavel RUS 1994 00:42:16 +00:00:50 ~
6 102 MARTIN Alvaro ESP 1994 00:42:17 +00:00:51 PB
7 101 AMEZCUA Luís Alberto ESP 1992 00:43:10 +00:01:44
8 114 DEI TOS Leonardo ITA 1992 00:43:21 +00:01:55 SB
9 129 SPEVAK Patrik SVK 1994 00:43:41 +00:02:15
10 109 LEHMBERG Marcel GER 1992 00:43:48 +00:02:22
11 107 MALOSSE Dimitri FRA 1992 00:43:52 +00:02:26 PB
12 104 OJALA Aleksi FIN 1992 00:44:00 +00:02:34 PB
13 106 GOSSELIN Nicolas FRA 1992 00:44:03 +00:02:37 PB
14 116 STANO Massimo ITA 1992 00:44:35 +00:03:09
15 135 PUZANOV Ihor UKR 1993 00:44:48 +00:03:22
16 103 RAYA Juan Antonio ESP 1993 00:44:49 +00:03:23 PB
17 133 SENODUNCU Sahin TUR 1994 00:45:14 +00:03:48 PB
18 111 MÁRKUS Viktor HUN 1992 00:45:43 +00:04:17
19 123 PEREIRA Samuel POR 1993 00:45:46 +00:04:20
20 112 SRP Milkós HUN 1993 00:45:51 +00:04:25 PB >
21 128 FABER Marcel SVK 1992 00:46:06 +00:04:40
22 122 PEDRO Bruno POR 1993 00:46:19 +00:04:53
23 115 SERRA Leonardo ITA 1993 00:46:44 +00:05:18
24 117 GJACKS EDGARS LAT 1993 00:46:55 +00:05:29 PB
25 131 HANSSON Anders SWE 1992 00:46:56 +00:05:30
26 124 DRAGOMIR Adrian ROU 1994 00:47:00 +00:05:34
27 113 LYNCH Evan IRL 1995 00:47:08 +00:05:42 PB >
28 118 VALTERS Gerins LAT 1993 00:47:21 +00:05:55 PB ~
29 105 DENIMAL Romain FRA 1992 00:47:26 +00:06:00 PB
30 108 HIGGINS Jamie GBR 1994 00:47:28 +00:06:02 PB ~
31 121 LOBACZEWSKI Andrzej POL 1992 00:47:47 +00:06:21
32 130 TICHY Peter SVK 1993 00:47:57 +00:06:31
33 119 HERBA Jakub POL 1992 00:48:42 +00:07:16
34 120 KOSTKA Lukasz POL 1994 00:49:04 +00:07:38
35 132 PAMUK Ozgur Ozan TUR 1993 00:49:12 +00:07:46 SB
--- 125 BAYBIKOV Damir RUS 1994 DQ. 230.6a

10 KMS MARXA JUNIOR EQUIPS

1 UKRAINE 1 + 4 5
2 RUSSIA 3 + 5 8
3 GERMANY 2 + 10 12
4 SPAIN 6 + 7 13
5 ITALY 8 + 14 22
6 FRANCE 11 + 13 24
7 SLOVAKIA 9 + 21 30
8 HUNGARY 18 + 20 38
9 PORTUGAL 19 + 22 41
10 TURKEY 17 + 35 52
11 LATVIA 24 + 28 52
12 POLAND 31 + 33 64

10 KMS MARXA JUNIOR FEMENI

1 223 LASHMANOVA Yelena RUS 1992 00:43:10 PB
2 224 VASILYEVA Svetlana RUS 1992 00:44:02 +00:00:52
3 215 VEALE Kate IRL 1994 00:46:32 +00:03:22 PB >
4 216 CLEMENTE Anna ITA 1994 00:49:08 +00:05:58 PB
5 217 CURIAZZI Federica ITA 1992 00:49:14 +00:06:04 SB >
6 225 GUNES Tugce TUR 1993 00:49:16 +00:06:06 PB
7 201 DRAHOTOVÁ Anezka CZE 1995 00:49:36 +00:06:26
8 222 DUBROVINA Olga RUS 1993 00:49:36 +00:06:26
9 204 MARTÍNEZ Paula ESP 1992 00:49:51 +00:06:41 SB
10 229 YAKOVCHUK Halyna UKR 1992 00:50:01 +00:06:51 SB
11 212 CZYCHY Charlyne GER 1992 00:50:39 +00:07:29
12 202 DRAHOTOVÁ Eliska CZE 1995 00:50:58 +00:07:48
13 219 KACANOVA Diana LTU 1993 00:51:06 +00:07:56
14 226 OZGUR Gamze TUR 1994 00:51:14 +00:08:04 PB
15 218 LOPARCO Sara ITA 1992 00:51:19 +00:08:09 SB
16 207 MARCOU Amandine FRA 1992 00:51:27 +00:08:17
17 209 PASTORINO Ines FRA 1992 00:51:44 +00:08:34
18 208 MELLADO Coralie FRA 1993 00:51:48 +00:08:38
19 220 PLOMINSKA Natalia POL 1992 00:52:08 +00:08:58
20 213 CURLEY Maeve IRL 1992 00:52:37 +00:09:27 PB
21 205 TROYANO Sandra ESP 1995 00:52:37 +00:09:27
22 210 LEWIS Heather GBR 1993 00:52:56 +00:09:46 PB
23 203 CANO Amanda ESP 1994 00:53:06 +00:09:56
24 214 PRENDIVILLE Emma IRL 1993 00:54:15 +00:11:05
25 211 WHELAN Lauren GBR 1993 00:54:20 +00:11:10 PB
26 206 PARVIAINEN Erika FIN 1995 00:54:31 +00:11:21 SB
27 227 DAVYDENKO Tetiana UKR 1993 00:55:22 +00:12:12
28 221 MONTEIRO Sandra POR 1992 00:56:42 +00:13:32
--- 228 OLIANOVSKA Liudmyla UKR 1993 DNF

10 KMS MARXA JUNIOR EQUIPS

1 RUSSIA 1 + 2 3
2 ITALY 4 + 5 9
3 CZECH REPUBLIC 7 + 12 19
4 TURKEY 6 + 14 20
5 IRELAND 3 + 20 23
6 SPAIN 9 + 21 30
7 FRANCE 16 + 17 33
8 UKRAINE 10 + 27 37
9 GREAT BRITAIN & N.I. 22 + 25 47

Comparteix-ho:
meneame digg delicious technorati google bookmarks yahoo blinklist twitter Facebook
23/05/2011 anar dalt

Curses realitzades
Entrevistes
Reportatges
Dietetica i Nutricio
Higiene i Salut
Entrenaments
Podologia
Fisioterapia
Quiromassatge
Quiropràctica
Psicologia esportiva
Natura i Esport
Filosofia Esportiva i sobre la vida
Running Femeni
¿Sabies que ...
Altres temes
Taules de Ritmes Calculadores de Ritmes
Curses Properes
Calendari de curses
Federacio Internacional
Federacio Espanyola
Federacio Catalana
AIMS Maratons
Curses de Muntanya
Curses de Duatlo
Curses de Triatlo
Curses de Orientacio
Curses de Canicros
World Congress On Science i Athletics
v02.14:0.06
GestionMax
Novetats   Contacte   Política de privacitat   buscador   tags   mapa web   

corrercorrer.com :: Alimentacio esportista
Produce ilatina software, s.l. - Desarrolla Productos web, s.l. - iLatina

Spira DEL SOL MEN SLT 501 Zapatillas con muelles